Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich


Redyk wiosenny czyli Mieszanie owiec na Bacówce w Przybędzy
Najpierw była Msza św. w intencji baców i pasterzy, później uroczysty korowód na bacówkę „Za Kościołem”, poświecenie owiec i wspólna zabawa. Całość uświetnił Zespół Regionalny „Grojcowianie”. W tych uroczystościach po raz kolejny nie zabrakło członków Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan ze swoimi pocztami sztandarowymi. Baca Grzegorz Chmiel rozpoczął kolejny sezon wypasu owiec.
Kliknij >>>  Nabożeństwo Fatimskie w Radziechowach
13 maja 2018 r odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie w Parafii p.w. św. Marcina w Radziechowach w oprawie góralskiej z udziałem członków Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan.
Kliknij >>>  Muzyczne czuwanie na Stecówce
W niedzielę – 13 maja 2018 r w Parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej na Stecówce, po raz kolejny dzięki wielkim artystom: Józef Skrzek i Wałasi oraz ich miłości do maleńkiej góralskiej parafii na Stecówce odbyło się wspaniałe Muzyczne Czuwanie – “Serce Górala i Groń”. Nie zabrakło tu przedstawicieli OGŻ ZP – trzeba przypomnieć że zarówno „Grojcowianie” jak i nasz Oddział mają tu swój udział w odbudowie tego pięknego miejsca.
Kliknij >>>  REDYK u Gienia Kantyki
12 maja 2018 r odbył się w Międzybrodziu Bialskim u członka naszego Oddziału Gienia Kantyki tradycyjny już REDYK. We mszy św. i okolicznościowej imprezie nad Jeziorem odział wzięła grupa członków i sympatyków Oddziłu Górai Żywieckich Związku Podhalan.
Kliknij >>>  "Święcone" w Sopotni Małej
29 marca 2018 r swój uroczysty i odświętny charakter miało tradycyjne „Święcone” Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan w Sopotni Małej. Uroczystość rozpoczęła msza św. w Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sopotni Małej gdzie swą posługę sprawuje Kapelan OGŻ ZP Ksiądz Adam Ciapka. Mszy przewodniczył Kapelan ZP Ks. Władysław Zązel a Słowo Boże wygłosił w gwarze góralskiej ks. Wojciech Pal. Następnie barwny korowód przeszedł główną ulicą miejscowości by dotrzeć do Strażnicy gdzie wszyscy dzielili się jajkiem, słuchali patriotycznej prezentacji miejscowych dzieci i młodzieży oraz śpiewali pieśni patriotyczne i biesiadne. Były wystąpienia gości, parlamentarzystów i samorządowców, gospodarzy gmin Jeleśnia i Skoroszyce.
Kliknij >>>  Posiedzenie Zarządu OGŻ ZP
Przypominam koleżankom i kolegom o posiedzeniu Zarządu 18-go kwietnia 2018 r o godz. 18.00 w Biołej Izbie w Dolnej Rajczy. Zapraszamy serdecznie, omówimy m. in. "Święcone" naszego Oddziału w Sopotni Małej. Z góralskim pozdrowieniem - Tadek Fiedor.
Kliknij >>>  Spotkanie Rekolekcyjne i Droga Krzyżowa w Radziechowach
24 marca 2018 r Oddział Górali Żywieckich Żywieckich miał swoje SPOTKANIE REKOLEKCYJNE w Radziechowach które poprowadził Ojciec Bogdan Kocańda z Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Zwieńczeniem była wspólna Droga Krzyżowa na radziechowską Matyskę którą wraz z grupą górali poprowadził gwarą Kapelan OGŻ ZP Ksiądz Adam Ciapka z Parafii w Sopotni Małej.
Kliknij >>>  


2018 © Projekt i wykonanie Mikołaj & J.F