Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich

Zaproszenie na Opłatek w Jeleśni -   kliknij żeby wyświetlić

W uzupełnieniu informacji o zaproszeniu na nasz Opłatek którą wysłałem do Was przez sms chciałem jeszcze raz prosić żebyście potwierdzili udział w uroczystości do 23 stycznia sms-em na mój nr. tel. lub na maila jaki podany jest w Zaproszeniu, ponieważ muszę podać tą informację organizatorom drugiej części naszej uroczystości do 24 stycznia, żeby wiedzieli ile mają przygotować obiadów. Proszę też o uzupełnienie składek członkowskich które można będzie wpłacić jak zawsze u skarbnika na drugiej części uroczystości, albo wpłacić na nasze konto bankowe - 46 8140 1019 0044 8860 2000 0010 z dopiskiem składki członkowskie, i za który rok. Musimy to zapisać w Sprawozdaniu Finansowym, dlatego że 25% wartości od każdej składki jesteśmy zobowiązani wpłacić do kasy Zarządu Głównego. Dziękuję wszystkim którzy na bieżąco opłacają składki członkowskie, ale wobec tych którzy za ostatnie 2-lata, nie mają opłaconych składek oraz aktualnej, zgodnie z wymogiem Statutowym, będziemy zmuszeni wszcząć procedurę o skreśleniu ich z listy członków, a tego byśmy nie chcieli. Jeszcze jedna ważna informacja. W maju kończy się kadencja obecnego Zarządu i będą wybory nowego na następną kadencję. Prawo Wyborcze posiadają tylko ci członkowie którzy mają opłacone składki.
Dodano : 2023-01-12


SKŁADKI CZŁONKOWSKIE - PRZYPOMNIENIE!
Dziękujemy wszystkim członkom naszego Oddziału, którzy mają już uregulowane składki członkowskie za minione lata. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że w ostatnim czasie, ze względu ograniczenia możliwości spotkań przez pandemię, są tacy, którzy jeszcze nie uregulowali składek. Uprzejmie przypominamy, że składkę roczną w wysokości 30 zł można przelać na rachunek bankowy Związku Podhalan w Polsce im. Św. Jana Pawła II Oddziału Górali Żywieckich w Milówce, w BSZG Karpatia lub bezpośrednio u Skarbnika Oddziału, Piotra Motyki z Milówki. Podajemy dane do przelewu: Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich w Milówce Numer rachunku bankowego: 46 8140 1019 0044 8860 2000 0010 . W tytule prosimy o wpisanie imienia i nazwiska oraz adnotacji: „Składka członkowska za rok ...” . ( W przypadku, gdyby ktoś chciał uregulować również płatność za poprzednie lata, należy wypisać za jakie lata). W razie chęci wpłaty gotówką u Skarbnika, lub uzyskania informacji o stanie opłacenia składek, prosimy kontaktować się ze Skarbnikiem, pod numerem telefonu: 881 460 281. Jednocześnie informujemy, że najbliższa impreza związkowa „Karpackie lasy i góralskie śpasy, czyli o lesie po góralsku”, będzie mieć miejsca 15 października, w Kamesznicy przy Bacówce pod Gojkom (ul. Bźniok 146). Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich naszych członków. Tam też będzie możliwość uregulowania składek. Szczęść Boże! Związek Podhalan w Polsce im. św. Jana Pawła II Oddział Górali Żywieckich z siedzibą w Milówce.
Dodano : 2022-10-05


Zaproszenie na uroczystość plenerową "Lasy po góralsku" -   kliknij żeby wyświetlić

Oddział Górali Żywieckich ZP z siedzibą w Milówce

ZAPROSZENIE DLA CZŁONKÓW ODDZIAŁU GÓRALI ŻYWIECKICH ZWIĄZKU PODHALAN W MILÓWCE NA IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ - PIYKNIE PYTOMY! Już w następną sobotę, 15 października, w Kamesznicy, przy Bacówce pod Gojkom (ul. Bźniok 146) odbędzie się wydarzenie edukacyjno - artystyczne "Karpackie śpasy i góralskie lasy" , czyli o lesie po góralsku". Impreza jest otwarta dla wszystkich, natomiast serdeczne zaproszenie kierujemy do wszystkich członków naszego Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich w Milówce. Przyjdźcie, skorzystajmy z okazji i integrujmy się! Związek Podhalan w Polsce im. św. Jana Pawła II OGŻ w Milówce ! ????
Zaproszenie z programem uroczystości w załączniku.
Dodano : 2022-10-05


Zdjęcia ze święconego z Kamesznicy 24.04.2022
Dodano : 2022-04-27


Rychwałd 23.04. "Rozpoczęcie Sezonu Pasterskiego" -   kliknij żeby wyświetlić

Oddział nasz został zaproszony przez G.O.K. w Gilowicach do udziału w organizacji Wydarzenia "Rozpoczęcie Sezonu Pasterskiego" w Województwie Śląskim, pod Patronatem Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego. Wydarzenie to będzie w Rychwałdzie, a rozpocznie się mszą Św. o godz. 11.00 w Bazylice M.B. w sobotę 23-kwietnia. Nasz wkład we współorganizowanie tego wydarzenia, będzie polegał na uczestnictwie w tym wydarzeniu i wystawieniu Pocztów Sztandarowych. Program uroczystości w załączniku a chętnych do Pocztów Sztandarowych proszę by zgłaszali się do Horążego ZP OGŻ w Milówce Mariana Zemczaka, prośba Organizatorów o wystawienie wszystkich naszych Sztandarów. To będzie w sobotę a w niedzielę nasza uroczystość Święcone w Kamesznicy, więc czeka nas intensywny wekend 23-24 kwietna, ale jestem przekonany że atrakcyjny.
Dodano : 2022-04-11


Święcone w Kamesznicy. -   kliknij żeby wyświetlić

Przesyłam dla członków naszego Oddziału Zaproszenie na Święcone do Kamesznicy, które będzie 24-kwietnia. Bardzo proszę o potwierdzenie udziału esemesem na nr. podany w zaproszeniu do 19-kwietnia, bo muszę wiedzieć na ile uczestników przygotować salę i poczęstunek. Szczegółowy program uroczystości jest w załączniku. Jeszcze jedna informacja, Ci członkowie którzy zgłosili się na Rekolekcjach OGŻ w Radziechowach są już zapisani na liście.
Dodano : 2022-04-11


Kopia email z zaproszeniem na warsztaty w terenie | Żywiec -   kliknij żeby wyświetlić

W załączniku przesyłam oficjalny program warsztatów z rozbiciem na dzień przeznaczony dla lokalnych partnerów oraz plan dwudniowych warsztatów dla depozytariuszy do przekazania wszystkim zainteresowanym.

Bardzo proszę o przesłanie informacji odnośnie ilości depozytariuszy biorących udział w szkoleniu, zgodnie z ilością miejsc o której informowałam w poprzednich wiadomościach. Dodatkowo bardzo proszę o wskazanie opcji obiadu (dot. osób biorących udział w spotkaniu w czwartek oraz sobotę - przewidujemy wówczas wyjście do Restauracji i musimy wskazać liczbę porcji wegetariańskich i mięsnych).

Na ostateczne zgłoszenia czekam do końca tygodnia tj. 25.03, choć będę wdzięczna za informację do środy 23.03. Proszę o podanie danych osób biorących udział (Imię i nazwisko, funkcja/dziedzina twórczości, rodzaj diety, oraz namiar - najlepiej mail + telefon kontaktowy). Gdyby któraś z grup zgłosiła mniejszą liczbę osób, o ewentualnych wolnych miejscach poinformuję na początku przyszłego tygodnia.

Do końca marca napiszę do Państwa osobną wiadomość o charakterze organizacyjnym, np. kiedy można przywieść z sobą wybrane zbiory (zdjęcia), wskaże dzień, w którym można przywieść własny laptop, w celu ręcznego przetestowania platformy, czy o ewentualnej możliwości użyczenia sprzętu, jak rejestrator dźwięku na potrzeby projektu. O pozostałych szkoleniach m.in. planowanych webinarach oraz konsultacjach będę informować na bieżąco w ramach rozwoju projektu.

Z góry dziękuję za współpracę i sprawną odpowiedź. Pozdrawiam ciepło
-- Agata Mucha
Koordynator ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Pracownia Terenowa w Katowicach Oddział Terenowy w Opolu

t: 32 207 24 02
e: amucha@nid.pl
ul. Mickiewicza 29 (XVII piętro pokoje 20-22), 40-092 Katowice
Dodano : 2022-03-22


Zawody Narciarskie. -   kliknij żeby wyświetlić

Organizatorzy, Z.P. Oddział Nowy Targ, organizują 20-go lutego, tj. w przyszłą Niedzielę XXXVIII Otwarte Zawody Narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2022r. i zapraszają chętnych, którzy chcieli by w nich uczestniczyć do Nowego Targu. Szczegółowe informacje organizacyjne, oraz dotyczące terminu i sposobu zgłoszenia się do Zawodów są w REGULAMINIE który będzie widoczny po kliknięciu w informację zapisaną na czerwono "KLKNIJ ŻEBY WYŚWIETLIĆ"
Dodano : 2022-02-14


Najbliższe wydarzenia i uroczystości
- Najbliższa III- niedziela miesiąca, 16.01.2022r. to jak zawsze msza Św. w oprawie góralskiej w Rychwałdzie. Na mszy Św. będą grali i śpiewali koleżanki i koledzy z zespołu "Dolina Istebnicy" pod kier. kol. Jasia Pituły - W ostatnią niedzielę stycznia tj. 30.01.2022r. O.G.Ż. organizuje Opłatek góralski i jeśli warunki kowidowe na to pozwolą, będzie w tym roku w Przyborowie. Rozpocznie się mszą Św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym, natomiast druga część w "Domu Przyjęć Daglezja" Mamy wszyscy świadomość że organizujemy go w warunkach specyficznych i własnymi środkami, dlatego prośba do członków naszego Oddziału by do poniedziałku potwierdzili Prezesowi udział w organizowanym Opłatku esemesem, ponieważ trzeba to zgłosić w Ośrodku Daglezja żeby wiedzieli na ile miejsc przygotować salę. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Następną informacją jest prośba do naszych członków by wpłacali składki na nr konta, 48 8140 1019 0044 8860 2000 0010 z dopiskiem "Składki członkowskie" to dla tych członków, którzy na Opłatku z różnych względów nie będą mogli być. Natomiast dla tych z nas którzy zdecydowali się w opłatku uczestniczyć będzie możliwość opłacenia składki członkowskiej, i składki na obiad którą ustalimy na najbliższym Zarządzie. Korzystając z okazji chciałem uzasadnić moją prośbę informacją że od każdej składki członkowskiej, która na dzień dzisiejszy wynosi 30 zł. odprowadzamy do Zarządu Głównego Z.P. 1/4 wartości składki, (niezależnie czy jest opłacona przez członka czy nie). Zadeklarowanych jest nas 300-tu członków więc łatwo sobie policzyć jaką kwotę musimy odprowadzić. Ważna informacja jest taka, że deklaracje wstąpienia do naszego Oddziału złożyło 25-ciu członków którzy złożą ślubowanie w Przyborowie z czego osobiście bardzo się cieszę. Na koniec chciałem bardzo serdecznie podziękować kol. Krzysztofowi Mędrali za aktywne zaangażowanie się w organizacje naszej Statutowej Uroczystości która po roku przerwy ma szansę odbyć się w Przyborowie, i jeszcze raz zachęcam do zgłaszania udziału w Naszym Opłatku.
Dodano : 2022-01-13


Wydarzenia 09. 10. 2021. -   kliknij żeby wyświetlić

Jak już wcześniej informowałem, w najbliższą sobotę będą dwa wydarzenia.

- Pierwszym -- będzie uroczystość na Zapolance w pierwszą rocznicę odsłonięcia pomnika-obelisku upamiętniającego żołnierzy i pomocników Oddziału NSZ pod dowództwem por. Stanisława Kopika PS. "Zemsta". Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00. Dokładny Program i informacja, jak dostać się na miejsce uroczystości w zakładce, wyświetli się jak klikniemy w czerwony pasek.

- Drugie wydarzenie to nasze Ognisko które rozpocznie się o godz. 17.00. Koleżanki i Koledzy, którzy potwierdzili chęć udziału w imprezie związkowej, spotykamy się przy bacówce w Kamesznicy Złatnej. Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie zapraszam, do ZOBACZENIA.
Dodano : 2021-10-05


Mail informacyjny -   kliknij żeby wyświetlić

W załączniku przesyłam Maila Rektora WSB w którym są ważne informacje jak będzie wyglądać weryfikacja osób zgłoszonych na widowisko i inne, o których napisałem w Esemesie.
Dodano : 2021-10-02


Odpust Pasterski na św. Michała w Wilkowicach. -   kliknij żeby wyświetlić

-- Przypominam że jutro tj. 26-go września jest organizowana przez Oddział Górali Żywieckich Wilkowice uroczystości pasterska - " Odpust na św. Michała" na którą w im Oddziału Górali Z.P Wilkowice zaprasza nas Prezes Andrzej Nycz. Dla koleżanek i kolegów którzy zdecydowali się na nie przyjechać w załączniku jest zeskanowane Zaproszenie z dokładnym programem. Zachęcam do udziału w tej uroczystości bo jest to główne wydarzenie O.G.Ż Wilkowice organizowane w roku Górali, wystawiamy Poczty Sztandarowe.
Dodano : 2021-09-25


Informacje organizacyjne i programowe uroczystości - 02.10, - 03.10, - 06.10 -   kliknij żeby wyświetlić

- Jak co roku Koleżanka Jadzia Klimonda, Prezes Stowarzyszenia "Dzieci Serc" organizuje 02. 10. uroczystość patriotyczną "Zaduszki Narodowe" na Matysce w Radziechowach. Dokładny program uroczystości w Złączniku.

- 03. października Z.P. Oddział w Katowicach zaprasza nas na Operę Góralską " Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu" do Katowic. Dokładny adres Miejsca wystawienia Opery w Załączniku. Prośba organizatorów by zgłosić potwierdzenie obecności jak najszybciej, najlepiej jeszcze dzisiaj. Wchodząc na stronę www.wsb.edu.pl/opera która jest podana w Zaproszeniu, wyświetli się strona na której będzie można to zrobić.

- Proboszcz Parafii Rajcza ks. Andrzej Zawada oraz Organizatorzy, zapraszają nas - 06. października do Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierzowskiej, żebyśmy jak co roku wzięli udział w Fatimce Góralskiej. Różaniec który poprowadzi nasz ks. Kapelan Adam Ciapka rozpocznie się o godz. 19.00 a po nim będzie msza św. i procesja. Wystawiamy Poczty Sztandarowe, zachęcam wszystkich do uczestniczenia w tej uroczystości religijnej.

- Uroczystość 1- rocznicy poświęcenia pomnika porucznika Stanisława Kopika na Zapolance będzie 10. października. Dokładną informację dotyczącą programu i godz. rozpoczęcia uroczystości, oraz jak dotrzeć na miejsce wydarzenia podam w późniejszym terminie.
Dodano : 2021-09-25


Najbliższe wydarzenia i uroczystości -   kliknij żeby wyświetlić

-- 18. 09 delegacja naszego Oddziału wyjeżdża do Gdańska, na uroczystość poświęcenia Sztandaru Z.P. Oddział Gdańsk. -- 18. 08 jest też wyjazd delegacji naszych członków z Pocztem Sztandarowym do Balażowic i Grodkowa na miejsce mordu Żołnierzy Wyklętych. -- 19. 09 W Rychwałdzie jak co miesiąc odbędzie się msza Św. w oprawie góralskiej, tym razem o godz.11.00, a po niej piknik Góralski na który zapraszają Organizatorzy, (Program uroczystości w załączniku) -- 19. 09 W Żywcu po raz kolejny odbędzie się uroczystość upamiętniająca mord przez utrwalaczy władzy ludowej ostatniego Żołnierza Wyklętego w 1963 r. "Bieg Wilczym Tropem", uroczystość rozpocznie się mszą św. w Konkatedrze Żywieckiej o godz. 10.00, ( Program uroczystości w załączniku) -- 06. 10 będzie organizowana w Rajczy, jak co roku Fatimka Góralska na którą w imieniu ks. Proboszcza zaprasza nas do Sanktuarium M.B. Kazimierzowskiej Jadzia Banaś. Różaniec godz. 19.00, Msza św. godz. 19.30.
Dodano : 2021-09-15


Najbliższe wydarzenia i uroczystości -   kliknij żeby wyświetlić

- 28. sierpnia tj. w najbliższą sobotę odbędzie się jedno z głównych wydarzeń Roku Górali w Województwie Śląskim "Posiady nad Brennicą" na które zaprasza nas bardzo serdecznie Oddział Górali Śląskich. Uroczystość rozpocznie się mszą Św. w oprawie góralskiej, w kościele pod wezwaniem Św. Melchiora Grodzieckiego - Brenna Lachy. Część artystyczna wydarzenia rozpocznie się na amfiteatrze w Parku Turystyki i Rozrywki ul. Malinowa 2B w Brennej o godz. 14.00 - 29 sierpnia w niedzielę Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II zaprasza na "Drugi Dzień LII Zjazdu Podhalan" który odbędzie się w Nowym Targu. Rozpoczęcie Zjazdu Mszą Św. o godz. 12.30 w kościele pw. Św. Katarzyny. O godz. 14.00 rozpoczęcie II-dna Zjazdu w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Do przypomnienia Lista Delegatów wybranych na Ostatnim naszym Zjeździe powiatowym 8-sierpnia 2020 r w Milówce w załączniku. Bardzo proszę o kontakt z Chorążym, kol. Marianem Zemczakiem żeby zorganizować poczty Sztandarowe na Zjazd i na Dożynki Wojewódzkie. - Również w niedzielę 29 - sierpnia odbędą się w Jeleśni Dożynki Wojewódzkie z udziałem Exc. Ks. Biskupa Ordynariusza na które zapraszają nas do licznego udziału organizatorzy i nasz kapelan. Mając w pamięci gościnę i pomoc Pani Wójt w Organizowaniu Ołatka i obecność naszego Ordynariusza powinniśmy tam być z Pocztami Sztandarowymi. Zbiórka Pocztów Sztandarowych i uczestników o godz. 10.15 przy remizie OSP (przy Starej Karczmie) skąd wyruszy korowód dożynkowy pod Gminę. Msza Św. rozpocznie się o godz. 10.30 przy Ołtarzu Polowym. Po mszy Św. organizatorzy zapraszają na poczęstunek i ciekawy program artystyczny.
Dodano : 2021-08-22


Do wiadomości
Jutro Wydarzenie główne w Ramach Roku Górali na Trójstyku w Jaworzynce, jakim będzie - "XII msza Św. Trzech Narodów". Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem o godz. 9.15 w kościele Matki Bożej Frydenckiej w Jaworzynce. Po Mszy Świętej którą będą koncelebrować: ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Ostrawsko-Orawskiej, ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Żylińskiej i nasz Ordynariusz ks. Biskup Roman Pindel, Organizatorzy zapraszają na program artystyczny, regionalny poczęstunek i kiermasz twórczości ludowej. Niech nas tam jutro będzie jak najwięcej do czego zachęca nasz Kapelan ks. Adam Ciapka.
Dodano : 2021-08-20


Najbliższe wydarzenia i uroczystości
- Najbliższa niedziela 18.07. to trzecia niedziela miesiąca i msza Św. w oprawie Góralskiej z kapelą "Grajki" w Rychwałdzie na którą w im. Ojca Proboszcza, serdecznie zapraszam. - 22.07. tj w przyszły czwartek będzie nagrywany do wideoklipu "Hymn Górali" z zespołem Braci Golec na Hali Boraczej. Nagrywanie rozpocznie się o godz. 15.00. Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu proszeni są o przybycie na miejsce pół godz. wcześniej. Od strony Żabnicy można podjechać samochodem pod schronisko. - W niedzielę 25.07. Zarząd Główny Z.P. w Polsce organizuje wyjazd na odpust do Derezenka na zaproszenie Polonii Węgierskiej. Wyjazd o godz. 5.00 z Bukowiny Tatrzańskiej z ważnym paszportem szczepienia, powrót planowany na godz 19.00. koszt przejazdu 100 zł. w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia do niedzieli na mejla biuro@zwiazek-podhalan.com lub na nr 530 386 403 od pon. do piątku w godz. od 12.00 do 16.00 gdzie można będzie uzyskać dodatkowe i szczegółowe informacje. - 31.07. Odpust w Barani Cisieckiej ku Czci M.B. Anielskiej na który zaprasza proboszcz Parafii i nasi członkowie z Ciśca. Msza Św rozpocznie się o godz.15.00. - 31.07. będzie jeszcze jedno bardzo ważne i ciekawe wydarzenie w ramach 58-Tygodnia Kultury Beskidzkiej "GÓRALE PATRIOTYCZNIE", które rozpocznie się o godz 18.00 w Amfiteatrze pod Grojcem. Zapraszam serdecznie w imieniu Organizatorów i zapewniam że koncert będzie bardzo ciekawy. - 02.08. Zapraszam serdecznie na otwarte spotkanie Zarządu w Milówce o godz. 17.00 ponieważ musimy się zapoznać z programem głównego wydarzenia i jego realizacją. Jest to bardzo ważne żeby nasza uroczystość przebiegła sprawnie co będzie sukcesem całego Oddziału. Koordynatorem naszego wydarzenia jest Piotrek Motyka z Milówki, który będzie udzielał dodatkowych informacji pod nr. 881 460 281. - W następnej informacji prześlę w pliku Zaproszenie z Programem "Odpustu Góralskiego" i o dalszych uroczystościach, Pozdrawiam serdecznie Tadek Fiedor, Prezes O.G.Ż.
Dodano : 2021-07-16


Posiedzenie Zarządu 03.03. 2021r. Dolna Rajcza -   kliknij żeby wyświetlić

W środę tj. 03 marca zapraszam na godz. 18.00 do Biołej Izby na planowane ważne Posiedzenie Zarządu, ponieważ Skarbnik musi wpisać do książki składki, które członkowie O.G.Ż. przekazali członkom władz statutowych Oddziału, i trzeba się rozliczyć z rozprowadzenia kalendarzy, dlatego że do końca marca jak już pisałem wcześniej w esemesie musimy złożyć sprawozdanie finansowe do Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz do Zarządu Głównego Z.P. Omówimy też nasz udział w czuwaniu wielkopostnym w Rychwałdzie, oraz Dniu Skupienia dla członków O.G.Ż. w Radiechowach. Proszę zapoznać się z proponowanym Programem Posiedzenia Zarządu, ( wyświetli się po kliknięciu w czerwony napis Kliknij Żeby Wyświetlić) żeby go jak będzie taka konieczność uzupełnić. Pozdrawiam i do zobaczenia kto będzie, a tych którzy nie będą mogli być proszę by mieli telefon przy sobie w razie potrzeby kontaktu.
Dodano : 2021-03-01


Informacje dla członków O. G. Ż. -   kliknij żeby wyświetlić

W związku z przygotowaniem sprawozdania Rzeczowo - Finansowego do Zarządu Głównego i do Starostwa Powiatowego w Żywcu proszę o uregulowanie składek członkowskich za rok 2021, oraz kto ma, zaległych. Składki można wpłacać u członków Zarządu: Tadeusz Fiedor, Adam Banaś, Stanisław Lizak, Andrzej Kupczak, Jadwiga Hutyra, Andrzej Szarek, Jolanta Trzeciak, Piotr Dziedzic, Czesław Kubień, Janina Golec, Jan Pituła, Marian Zemczak, Wiesław Maślanka, Tadeusz Wróbel, Piotr Motyka Milówka, -- członków Komisji Rewizyjnej: Wiesław Skrzyp, Tomasz Waluś Zofia Pajestka, Tadeusz Motyka, Maria Froncz B-B -- członków Sądu Koleżeńskiego: Mieczysław Dziedzic, Halina Maślanka, Eugeniusz Kantyka, Michał Talik, Jan Światek B-B, z legitymacjami w których zostaną wpisane. Składki proszę przekazać wymienionym koleżankom i kolegom do wtorku tj. 02. 03. marca ponieważ w środę będzie posiedzenie Zarządu i w tedy zostaną przekazane Skarbnikowi koleżance Joli Trzeciak, która uzupełni sobie te wpłaty w książce i potwierdzi wpisem w legitymacji członkowskiej. Członków z Gminy Jeleśnia proszę by wpłacili je koledze Krzysztofowi Mędrala z Przyborowa. Można też wpłacić na konto Oddziału - 46 8140 1019 0044 8860 2000 0010 z dopiskiem "składki członkowskie". Jeszcze jedno ważne przypomnienie dla członków którzy przywieźli placki na Opłatek w Ujsołach 02.02.2020r. Zarząd na posiedzeniu w styczniu 2020r. przegłosował wniosek że będą mieli za ten rok zaliczone składki, więc do nich należy decyzja czy skorzystają z tej propozycji. Do informacji dołączona jest lista tych członków, otworzy się po kliknięciu w czerwony napis "Kliknij Żeby Wyświetlić"
Dodano : 2021-02-24


Program Obchodów Jubileuszu 95-rocznicy działalności naszego Oddziału
W programie posiedzenia Zarządu, który był zaplanowany na 28. 10, mieliśmy omawiać przygotowanie obchodów Jubileuszu 95-lecia działalności O.G.Ż. z/s w Milówce. Posiedzenie Zarządu w zaplanowanym terminie nie mogło się odbyć, i wszystko wskazuje na to że szybko się nie spotkamy a Program obchodów trzeba napisać jak najszybciej, żeby go przedstawić do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o dofinansowanie. Dlatego proszę członków Zarządu o zgłaszanie swoich propozycji do tego Programu na Forum, do przyszłego piątku to jest do 13.11. Hasło które wam podałem w Esemesie wpisać w okienko w górnym lewym rogu ekranu i nacisnąć Enter wtedy otworzy się strona i będzie możliwość wpisania propozycji, (tylko jeszcze jedna prośba żeby napisać kto zgłasza tą propozycję). Z góry dziękuję za aktywność, życzę dobrych pomysłów, zdrowia i oby to wszystko jak najszybciej się uspokoiło. Pozdrawiam Was serdecznie Tadeusz Fiedor.
Dodano : 2020-11-07


Nabożeństwo fatimskie w Rajczy. -   kliknij żeby wyświetlić

W załączniku przesyłam zaproszenie na Nabożeństwo fatimskie w Rajczy, które rozpocznie się 7- go października o godz. 18:00. Jest to XVI - pielgrzymka Górali Żywieckich do Pani Kazimierzowskiej. Uroczystość ta będzie filmowana i jako dokument na płycie DVD, dołączona do filmu przedstawiającego działalność O.G.Ż. na 100-lecie Z.P. - w Polsce, a w drugim wydaniu Książki, będzie zamieszczony dodatek z tej uroczystości, i ostatniej mszy Św. z oprawą Góralską w Rychwałdzie. Mamy szansę 07-października zamanifestować wiarę Górali Żywieckich i oddanie się Matce Bożej oraz jej Synowi.
Dodano : 2020-09-29


Propozycja Programu Posiedzenia Zarządu 30. 09. 2020 r. -   kliknij żeby wyświetlić

W załączniku przesyłam propozycję programu Posiedzenia Zarządu w Biołej Izbie który odbędzie się w środę tj. 30 - września o godz. 18:00. Proszę też o zgłoszenie udziału w Ognisku które planowane jest na 03 - października to jest w najbliższą sobotę, do mnie pod nr. 791 750 045, albo do Jadwigi Hutyra pod nr. 504 203 693. Ze względów organizacyjnych musimy wiedzieć ilu nas będzie żebyśmy mogli omówić jego zorganizowanie na Zarządzie.
Dodano : 2020-09-28


Najbliższe wydarzenia i uroczystości
W najbliższą sobotę, tj. 20. 09. 2020 r. odbędą się następujące uroczystości: I - Odpust i Dożynki w Cięcinie II - Msza Św. z Oprawą Góralską w Rychwałdzie na którą bardzo serdecznie zaprasza Ojciec Grzegorz Siwek, Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Rychwałdzie. Msza Św. będzie nagrywana a relacja z niej zamieszczona jako uzupełnienie w "Księdze Górali Polskich" wydanej na 100-lecie Z.P. w Polsce dlatego zachęcam wszystkich którzy nie pojechali do Sokółki na Obchody 100-lecia Bitwy Niemeńskiej ani nie pojadą do Ostrawy na Odpust ponieważ wyjazd ten z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne został odwołany, aby przyjechali do Rychwałdu. III - 26. 09. będzie wydarzenie o charakterze regionalnym w Międzybrodziu Żywieckim, organizowany przez Stowarzyszenie "Roztoka". Rozpoczęcie uroczystości godz. 12:00 w ośrodku "Relaks" który znajduje się na przeciwko Domu Kultury. Szczegółowe informacje na str. G.O.K. i sportu Czernichów. Jeszcze dwie ważne informacje, 03. 10. tj. w pierwszą sobotę października planujemy zorganizować Ognisko w Soblówce. Chętnych prozę o zgłoszenie się do mnie pod nr. 791 750 045 lub do Jadwigi Hutyra pod nr. 504 203 693 do 26-go września. W Biołej Izbie zakończono prace remontowe, musimy się zorganizować w 6-cio osobowe grupy by ją posprzątać i poprzenosić meble z innego pomieszczenia. Proponuję wziąść się za to od poniedziałku, od godz. 16:00. Może ma ktoś odkurzacz przemysłowy, bardzo by się przydał żeby nie zakurzyć świeżo pomalowanych ścian. Bardzo proszę by mnie poinformować, najlepiej Esemesem kto da radę być w poniedziałek a kto we wtorek. Dziękuję Jasi Golec i Jadwidze Hutyra które już się zgłosiły. Posiedzenie Zarządu zaplanowaliśmy na 30-września, program, miejsce i godzinę podam w następnej informacji. Proszę mi zgłosić uwagi albo zapytania do przedstawionych informacji jeśli takie są.
Dodano : 2020-09-18


Najbliższe wydarzenia i uroczystości
I- W najbliższą sobotę 12. 09. 2020 r. odbędzie się Zjazd Z.P w Myślenicach na który pojedzie 20-tu członków wybranych na naszym Zjeździe w Milówce, i tylko oni mogą wziąć w nim udział. II- Także 12-go będzie wyjazd do Grodkowa na miejsce zbrodni jakiej funkcjonariusze U.B. dopuścili się na żołnierzach N.S.Z. z Oddziału Henryka Flamego ps. "Bartek". Pojedzie tam nasza delegacja z Pocztem sztandarowym. Jeszcze jest kilka miejsc wolnych, chętnych proszę o kontakt ze mną. Koszt przejazdu pokrywa I.P.N. III- 12.09. odbędzie się trzecia uroczystość, będzie to Odpust w Kamesznicy. IV- 13. W niedzielę Gminne Dożynki w Milówce, informacja dla uczestników, zbiórka przy G.O.K. o godz. 11.00. V- 18. 09. w piątek, wyjazd delegacji z Pocztem Sztandarowym do Sokółki na Obchody 100-rocznicy Bitwy Niemeńskiej. VI- w trzecią niedzielę miesiąca, 20. 09. jak co miesiąc będzie Msza Św z Oprawą Góralską w Rychwałdzie na którą w im. nowego Proboszcza i Ojca Bogdana serdecznie wszystkich zapraszam. Jeśli są jeszcze inne uroczystości o których nie napisałem to proszę o kontakt nr. tel. 791 750 045.
Dodano : 2020-09-08


Najbliższe wydarzenia i uroczystości
-- Dziękuję wszystkim którzy modlili się wczoraj na fatimce góralskiej w Rychwałdzie. -- Dzisiaj, 14-08- w przeddzień 100- rocznicy Bitwy Warszawskiej, przy pomniku grunwaldzkim w Żywcu śpiewanie pieśni Legionowych, jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia dlatego proszę o udział naszych członków w tym rocznicowym wydarzeniu. Śpiewniki z Pieśniami będą rozdane uczestnikom. -- Jutro, 15- 08. Oddział Górali Śląskich organizuje pierwszą mszę św. w oprawie góralskiej w Brennej. Jak będzie słoneczna pogoda, Msza Św będzie w plenerze, o godz 12:00 w razie gdyby padał deszcz msza Św. będzie w kościele Parafialnym w centrum Brennej. o godz 9:00 -- Najbliższa niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, w Rychwałdzie będzie msza Św. z oprawą góralską na której będzie podziękowanie Ojcu Bogdanowi za owocną współpracę którą przez dwie kadencje z naszym Oddziałem kontynuował i powitanie nowego Proboszcza Bazyliki, Ojca Grzegorza. Zachęcam wszystkich którzy są zdrowi i mają możliwość żeby być na tej mszy św. by przyłączyć się do tego wydarzenia.
Dodano : 2020-08-14


VIII - Powiatowy Zjazd OGŻ. -   kliknij żeby wyświetlić

O terminie Zjazdu, i ilu będzie jego uczestników Poinformowany został Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żywcu. Każdy uczestnik po podpisaniu Listy Obecności będzie musiał także podpisać Ankietę Zdrowotną, można się z nią zapoznać po naciśnięciu w napis "Kliknij żeby wyświetlić". Wszyscy uczestnicy muszą posiadać OBOWIĄZKOWO!! maseczki. Proszę też zabrać ze sobą długopis. Zgłoszenie Uczestników Zjazdu od godz 9:30
Dodano : 2020-08-05


Zjazd O. G. Ż. -   kliknij żeby wyświetlić

W załącznikach informacje organizacyjne Zjazdu Oddziału Górali Żywieckich
Dodano : 2020-07-24


Posiedzenie Zarządu.
Zapraszam na posiedzenie Zarządu Naszego Oddziału które odbędzie się na starej Plebanii w Kamesznicy na "Grapce", 22. 07. 2020 r tj. w najbliższa środę o godz. 18.00. Ponieważ w starej szkole w Rajczy prowadzone są prace remontowe w tym i w Biołej Izbie, Zarząd odbędzie się w podstawowym składzie ze względu na warunki zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego. Proszę członków Zarządu o obecność ponieważ omawiane i ustalane będą bardzo ważne sprawy. Proponowany Program posiedzenia: 1. Przyjęcie Sprawozdanie Rzeczowego za 2019 r. 2. Przedstawienie propozycji spraw organizacyjnych Zjazdu naszego Oddziału. 3. Ustalenie na Zjazd O.G.Ż. kandydatów do Zarządu Oddziału. 4. Ustalenie kandydatów na Delegatów naszego oddziału na Zjazd Z.P. w Ludźmierzu. 5. Ustalenie kandydatów do głównego Sądu koleżeńskiego i głównej komisji Rewizyjnej Z.P. Zarządu Głównego. 6. Przedstawienie listy złożonej do kapituły Odznaczeń Z.G. o nadanie tytułu zasłużonych: dla "Związku Podhalan", "Kultury Góralskiej" oraz "Honorowego Członka Z.P. 7. Przedstawienie propozycji do nadania tytułu przez Zarząd, zasłużony dla O.G.Ż. 8. Zapytania i Wolne Wnioski. Na koniec ustalimy termin następnego posiedzenia Zarządu, a jak czas pozwoli to jeszcze informację z naszej działalności w ostatnim czasie.
Dodano : 2020-07-20


Sprawozdanie Rzeczowo Finansowe -   kliknij żeby wyświetlić

Do wiadomości sprawozdanie rzeczowe z działalności naszego Oddziału od 01. 01. 2019 r. do 31. 12. 2019 r., natomiast sprawozdanie finansowe będzie przedstawione do wiadomości po zatwierdzeniu przez Komisję Rewizyjną i zarekomendowaniu Zarządowi do przyjęcia.
Dodano : 2020-06-08


Do wiadomości -   kliknij żeby wyświetlić

Przesyłam informacje z działalności naszego Oddziału i organizacyjne. Porządek modlitewnego czuwania w Rychwałdzie oraz pieśni które zaśpiewamy na Apelu Maryjnym. Mam dwie prośby które jeszcze raz ponawiam, 1-- żeby ci z nas którzy mają taką możliwość wydrukowali po dwa komplety Pieśni, jeden dla siebie a drugi będzie dla tych którzy takiej możliwości nie mają i 2--gą żeby zgłosili się do mnie ESEMESEM chętni do czytania modlitw i rozważań Różańcowych bo będziemy się musieli spotkać by ustalić którą modlitwę, będzie ich 6-ść i kto będzie czytał, to samo rozważania różańcowe. Dla sprawnego przebiegu czuwania musimy też ustalić, gdzie będą siedzieć osoby czytające modlitwy. Proszę na Forum napisać wnioski, dodatkowe informacje lub uwagi jeśli takie będą. Więcej informacji umieszczę później jak będzie więcej zdjęć, dlatego prośba do was byście przesyłali zdjęcia z krótkim opisem na mojego maila tadeuszfiedork@gmail.com albo Włodka Brandygiera wlodek.brandygier@vp.pl
Dodano : 2020-06-06


Propozycja pisma przesłanego przez Józefa Michałka. -   kliknij żeby wyświetlić

Na wspomnianym posiedzeniu online omawialiśmy propozycje pisma w sprawie udzielenie pomocy rolnikom w opłacalnym prowadzeniu gospodarowania na terenach górskich. Do wiadomości propozycja pisma wyjściowego i przesłanego przez kolegę Józefa Michałka
Dodano : 2020-03-24


Program Posiedzenia Zarządu -   kliknij żeby wyświetlić

Przesyłam informacje o naszej działalności jaką prowadziliśmy od ostatniego Posiedzenia Zarządu do 01. marca i z ze spotkania online jakie miało miejsce 17- marca.
Dodano : 2020-03-24

2018 © Projekt i wykonanie Mikołaj & J.F