Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich

Imprezy i wydarzenia organizowane przez Oddział oraz imprezy w których oddział uczestniczył ( kulturalne, sportowe, inne )

1.
2019-01-02
( Uczestnictwo )
Kraków - Uroczystości Pogrzebowe Ks. bpa. T. Pieronka
2.
2019-01-03
( Uczestnictwo )
Kraków - Pogrzeb ś.p. Ks. bpa. T Pieronka
3.
2019-01-06
( Uczestnictwo )
Nowy Targ - Opłatek Z.P. Oddziału N.T.
4.
2019-01-13
( Uczestnictwo )
Szczawnica - Opłatek Z.P. Górali Pienińskich
5.
2019-01-13
( Uczestnictwo )
Mysłowice - Opłatek Bractwa Pielgrzymkowego
6.
2019-01-19
( Uczestnictwo )
Cisiec - Opłatek Stowarzyszenia Rodzin N.S.Z.
7.
2019-01-20
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w oprawie Góralskiej
8.
2019-01-20
( Uczestnictwo )
Maruszyna - Opłatek Zarządu Gł. Związku Podhalan
9.
2019-01-27
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Ślemień - Opłatek Z.P. Oddział Górali Żywieckich
10.
2019-02-02
( Uczestnictwo )
Maków Podhalański - Opłatek Z.P. Oddziału Gór. Babiogórskich.
11.
2019-02-16
( Uczestnictwo )
Warszawa - Pogrzeb ś.p. Jana Olszewskiego
12.
2019-02-17
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w oprawie Góralskiej
13.
2019-02-23
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica - Utworzenie Inspektoratu WiN Beskidy, Msza Święta.
14.
2019-03-01
( Uczestnictwo )
Żywiec - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych
15.
2019-03-01
( Organizator )
Milówka - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych
16.
2019-03-01
( Organizator )
Kamesznica - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych
17.
2019-03-01
( Uczestnictwo )
Bielsko-Biała - Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych i udział we mszy Św.
18.
2019-03-03
( Uczestnictwo )
Żywiec - Bieg Wilczym Tropem, uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych
19.
2019-03-03
( Uczestnictwo )
Zakopane - Uroczyste Obchody 100-lecia Związku Podhalan
20.
2019-03-14
( Uczestnictwo )
Budapeszt - 14 i 15 Uroczyste Obchody Rocznicy Powstania Węgierskiego
21.
2019-03-17
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej
22.
2019-03-17
( Uczestnictwo )
Cisiec - Pogrzeb ś.p. Genowefy Węglarz
23.
2019-03-19
( Organizator )
Kamesznica - Konkurs na wykonanie Piszczałki Wielkopostnej
24.
2019-03-20
( Współorganizator )
Węg.-Górka - VII-me Dyktando Gwarowe im. Renaty Madejczyk
25.
2019-03-21
( Uczestnictwo )
Zakopane - Uroczyste Pos. Zarządu Głównego z udziałem Prezydenta R.P. Andrzeja Dudy
26.
2019-03-22
( Uczestnictwo )
Kielce - 22 i 23 Obchody Dni Przyjaźni Polsko Węgierskiej z udziałem Prezydentów Polski i Węgier
27.
2019-03-24
( Uczestnictwo )
Warszawa - Marsz w Obronie Życia
28.
2019-04-02
( Uczestnictwo )
HALA BORACZA 14 Ogólnopolskie Ognisko Papieskie
29.
2019-04-08
( Uczestnictwo )
Cieszyn - Msza Św. w intencji 97 rocznicy urodzin i odsłonięcie pomnika Żołnierza Niezłomnego Jana Filarego pseud. Lisek
30.
2019-04-10
( Uczestnictwo )
Żywiec - Konkatedra, Msza Św. w intencji ofiar, w 9 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
31.
2019-04-13
( Organizator )
Radziechowy - Rekolekcje dla członków O.G.Ż i Droga Krzyżowa na Matyskę
32.
2019-04-20
( Uczestnictwo )
Kamesznica, Cisiec, Międzybrodzie-Bialskie - Msze Św. Rezurekcyjne
33.
2019-04-20
( Uczestnictwo )
Radziechowy - Niesienie Baldachimu w procesji Rezurekcyjnej
34.
2019-04-21
( Uczestnictwo )
Milówka, Cięcina, Wieprz, Międzybr-Żywieckie-Msze Św. Rezurekcyjne
35.
2019-04-27
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Międzybrodzie-Żywieckie - Redyk u Gienka Kantyki
36.
2019-04-27
( Uczestnictwo )
Licheń - Pielgrzymka Ludzi Pracy
37.
2019-04-27
( Uczestnictwo )
Koniaków-Rupieńka - VI rajd Jerzego Kukuczki
38.
2019-04-28
( Uczestnictwo )
Szaflary - Święcone Zarządu Głównego
39.
2019-05-01
( Uczestnictwo )
Wieprz - Uroczyste wprowadzenie Relikwii Błogosławionego J. Popiełuszki do kościoła parafialnego
40.
2019-05-01
( Uczestnictwo )
Brenna - Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Związku Podhalan w Polsce
41.
2019-05-03
( Uczestnictwo )
Rajcza - Obchody Święta uchwalenia Konstytucji 3-Maja, modlitwa przy grobach Legionistów.
42.
2019-05-03
( Uczestnictwo )
Cięcina - Msza Św. patriotyczna w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
43.
2019-05-03
( Uczestnictwo )
Wisła - Msza Św. patriotyczna, z okazji przemarszu Oddziału Bartka w Święto uchwalenia Konstytucji 3-Maja w Wiśle.
44.
2019-05-03
( Uczestnictwo )
Milówka - uroczyste obchody 228-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja, w Święto M.B. Królowej Polski.
45.
2019-05-05
( Uczestnictwo )
Radziechowy - Uczestnictwo w uroczystej Mszy Św. ku czci św Floriana
46.
2019-05-05
( Uczestnictwo )
Międzybrodzie - Żywieckie, -- Msza Św. ku czci św. Floriana, uczestniczył Poczet Sztandarowy i członkowie O.G.Ż.
47.
2019-05-08
( Uczestnictwo )
Marsz w Warszawie przeciw ustawie 447 przyjętej przez Senat U.S.A.
48.
2019-05-12
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica - Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Ks. Prob. Stanisława Joneczko.
49.
2019-05-12
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Przybędza - Uroczystość pasterska Redyk
50.
2019-05-13
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy- Nabożeństwo Fatimskie w oprawie góralskiej
51.
2019-05-13
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Juszczyna - Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa Ks. Kazimierza Buby.
52.
2019-05-14
( Uczestnictwo )
Wieprz - Pogrzeb ś.p. Katarzyny Tomiczek matki Doroty i Krzysztofa Tomiczków
53.
2019-05-17
( Uczestnictwo )
Ludźmierz - Obchody 5-rocznicy śmierci Ks. Kap. Z.P w Polsce Tadeusza Juhasa
54.
2019-05-18
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rajcza - Bendoszka - XI Rajd Szlakami Papieskimi w Worku Raczańskim
55.
2019-05-19
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej
56.
2019-05-19
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy - Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa
57.
2019-05-24
( Uczestnictwo )
Udział naszych członków w pielgrzymce mężczyzn do M.B. Piekarskiej
58.
2019-05-25
( Uczestnictwo )
Cisiec - Pogrzeb ś.p. Tadeusza Misiarza, cłonka O.G.Ż.
59.
2019-05-26
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Odpust parafialny w Juszczynie ku czci Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny
60.
2019-05-30
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Posiady Patriotyczne- Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce "Legioniści na Żywiecczyźnie"
61.
2019-06-01
( Uczestnictwo )
Sidźina - Uroczyste poświęcenie Sztandaru O.G.Ż. Z.P. ,,Skoroszyce" oraz Święto Góralskie.
62.
2019-06-01
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Szczyrk - Poświęcenie Flagi Narodowej podarowanej przez Prezydenta Polski P. Andrzeja Dudę głównemu komendantowi WiN Pułkownikowi Andrzejowi Mroczkowskiemui
63.
2019-06-02
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy-Kopiec - Udział we mszy Św. Góralskiej
64.
2019-06-05
( Uczestnictwo )
Stary Grotków - Poświęcenie pomnika zamordowanym Żołnierzom N.S.Z. ze zgrupowania Bartka
65.
2019-06-09
( Uczestnictwo )
Maków Podhalański - Jubileusz 40-lecia koronacji M.B. Makowskiej przez Ojca Św. Jana Pawła II na Krakowskich Błoniach w 1971r.
66.
2019-06-09
( Uczestnictwo )
Kraków - Obchody 89-rocznicy urodzin pułkownika R. Kuklińskiego i przysięga wstępujących do organizacji "Młodych Strzelców"
67.
2019-06-09
( Uczestnictwo )
Żywiec - Udział członków naszego Oddziału w Marszu za Życiem
68.
2019-06-14
( Uczestnictwo )
Ludźmierz - Posiedzenie Zarządu Głównego
69.
2019-06-16
( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej
70.
2019-06-18
( Uczestnictwo )
Rajcza - Pogrzeb ś.p. Genowefy Krzepiny, członka O. G. Ż. Związku Podhalan
71.
2019-06-20
( Uczestnictwo )
Kamesznica, Cięcina, Radziechowy, Wieprz - Uczestnictwo Pocztów Sztandarowych w uroczystościach święta Bożego Ciała.
72.
2019-06-21
( Uczestnictwo )
Brzuśnik-Wieprz -- Procesja oktawy Bożego Ciała z Brzuśnika do Wieprza
73.
2019-06-23
( Organizator )
Żywiec - Uroczystość Oddziału Górali Żywieckich w ramach obchodów 100-lecia Z.P.
74.
2019-06-28
( Uczestnictwo )
Cisiec - Odpust w Małym Ciścu
75.
2019-06-29
( Współorganizator )
Radziechowy - Odpust parafialny ku czci Św. Piotra i Pawła
76.
2019-06-30
( Współorganizator )
Rajcza - Uroczyste obchody 350-rocznicy podarowania Obrazu Madonny Częstochowskiej przez Króla Jana Kazimierza Góralom Rajczańskim
77.
2019-06-30
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Sopotnia Mała - Odpust Parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela
78.
2019-07-13
( Uczestnictwo )
Ujsoły - Uczestnictwo w "Hubertusie" uroczystości Koła Łowieckiego "Głuszec" z Rajczy.
79.
2019-07-13
( Współorganizator )
Międzybrodzie Żywieckie - Nabożeństwo Fatimskie.
80.
2019-07-14
( Uczestnictwo )
Zakopane - Uroczyste zawierzenie Z.P. opiece M.B. Fatimskiej oraz poświęcenie Sztandaru Oddziału zakopane-Krzeptówki.
81.
2019-07-14
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica - Odpust Parafialny ku czci M.B. Szkaplerznej
82.
2019-07-16
( Uczestnictwo )
Radziechowy - Pogrzeb ś.p. Zofii Lizak, mamy Stanisława Lizaka
83.
2019-07-21
( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej
84.
2019-07-21
( Uczestnictwo )
Miedzybrodzie - Bialskie - Odpust ku czci, św. Marii Magdaleny
85.
2019-07-27
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Cisiecka Barania - Odpust ku czci M. B. Anielskiej i św. Andrzeja Boboli.
86.
2019-07-28
( Uczestnictwo )
Skomielna Czarna - Poświęcenie Kaplicy
87.
2019-08-01
( Uczestnictwo )
Radziechowy - Msza Św. Pogrzebowa za duszę ś.p. ks. Kan. Zbigniewa Szychowskiego
88.
2019-08-01
( Uczestnictwo )
Bielsko- Biała: - uroczyste obchody 75- rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
89.
2019-08-02
( Uczestnictwo )
Radziechowy: - Pogrzeb ks. Kan. Zbigniewa Szychowskiego
90.
2019-08-04
( Uczestnictwo )
Nowy Targ: - Uroczysty, 50- nadzwyczajny Zjazd Związku Podhalan
91.
2019-08-10
( Uczestnictwo )
Kalna: - Uroczyste obchody 5-rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla
92.
2019-08-11
( Uczestnictwo )
Praszka koło Wielunia: - Uroczystości Maryjne i 15-rocznica poświęcenia Kalwarii
93.
2019-08-13
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rychwałd: - Góralska Fatimka u M. B. Rychwałdzkiej, Gaździny Żywiecczyzny
94.
2019-08-14
( Uczestnictwo )
Mysłowice: - Uroczyste obchody 100-lecia wybuchu I-Powstania Śląskiego
95.
2019-08-15
( Uczestnictwo )
Milówka: - Odpust ku Czci Wniebowzięcia Najświędszej M. P.
96.
2019-08-18
( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej
97.
2019-08-18
( Uczestnictwo )
Pewel Wielka: - Odpust ku czci św. Masymiliana Marii Kolbego
98.
2019-08-18
( Uczestnictwo )
Soblówka: - Uroczystości Religijno-Kulturalne, poświęcenie krzyży, Polskiego i Słowackiego
99.
2019-08-18
( Uczestnictwo )
Cisiec: - Odpust ku czci św. Ojca Maksymilijana Marii Kolbego
100.
2019-08-24
( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Udział we Mszy Św. na rozpoczęcie "Kamesznickich Dni Trzeźwości"
101.
2019-08-24
( Uczestnictwo )
Jaworzynka-Trzycatek: - Udział O.G.Ż w Nabożeństwie Ekumenicznym na Trójstyku
102.
2019-08-24
( Uczestnictwo )
Kraków: - Udział grupy rekonstrukcyjnej O. G. Ż. "Beskidzcy Harnasie" 24. i 25. 08. w uroczystościach V-Zjazdu Karpackiego
103.
2019-08-25
( Uczestnictwo )
Kraków: - Udział dwóch Pocztów Sztandarowych i członków O.G.Ż. na zakończenie V-Zjazdu Karpackiego
104.
2019-08-25
( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Odpust ku czci M. B. Królowej Świata w Kamesznicy Górnej
105.
2019-08-25
( Uczestnictwo )
Cięcina: - Odpust ku czci M.B. Częstochowskiej na Butorzonce
106.
2019-08-29
( Uczestnictwo )
Skoczów: - Poczet Sztandarowy na obchodach 70-rocznicy śmierci gen. Franciszka Ksawerego Latinika
107.
2019-09-01
( Uczestnictwo )
Ludźmierz: - Udział Pocztu Sztandarowego O.G.Ż. na Dożynkach Podhalańskich.
108.
2019-09-01
( Uczestnictwo )
Węg - Górka: - Udział Pocztu Sztandarowego na Obchodach 80-rocznicy Obrony Węg-Górki
109.
2019-09-01
( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Poczet Sztandarowy na Mszy Św. kończącej uroczystość regionalną "Pasterska Jesień"
110.
2019-09-01
( Uczestnictwo )
Cieszyn: - Uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Melchijora Grodzieckiego do kościoła parafialnego (obecność Pocztu Sztandarowego)
111.
2019-09-03
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Obchody 76- rocznicy powieszenia przez Niemców 10-ciu partyzantów A.K. (Poczet Sztandarowy))
112.
2019-09-08
( Uczestnictwo )
Austria - Kalemberg: - Delegacja O.G.Ż. na dożynkach
113.
2019-09-14
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy: - Dożynki Parafialne, (obecność Pocztu Sztandarowego)
114.
2019-09-14
( Uczestnictwo )
Radziechowy: - Ogólnopolska Modlitwa Polaków Pod Krzyżem (Poczet Sztandarowy)
115.
2019-09-14
( Uczestnictwo )
Stary Grodków: - Obchody mordu na Żołnierzach Niezłomnych ze zgrupowania H.Flame, Bartka (obecny Poczet Sztandarowy)
116.
2019-09-14
( Uczestnictwo )
Milówka: - Uroczyste Obchody 130- rocznicy Powstania O.S.P.(obecny Poczet Sztandarowy)
117.
2019-09-15
( Uczestnictwo )
Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej (obecny Poczet Sztandarowy)
118.
2019-09-15
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Odpust ku czci M.B. Zwycięskiej i Dożynki Parafialne. (udział dwóch pocztów Sztandarowych)
119.
2019-09-19
( Uczestnictwo )
Kamesznica: - Pogrzeb ś.p. Ireny Matusznej mamy Ani Matusznej
120.
2019-09-22
( Uczestnictwo )
Ostrawa: - Dożynki po Czesku, (dwa Poczty Sztandarowe)
121.
2019-09-22
( Uczestnictwo )
Kuźnica Białostocka: - Delegacja O.G.Ż. w poczcie Sztandarowym Z.G. Z.P. na 99. rocznicy Bitwynad Niemnem
122.
2019-09-29
( Uczestnictwo )
Wieprz: - Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przez Ex. ks. Biskupa Romana Pindla (obecność Pocztu Sztandarowego)
123.
2019-10-02
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Rajcza: - XV - pielgrzymka O.G.Ż. do M.B. Kazimierzowskiej, Nabożeństwo Fatimskie ( wystawione 4-Poczty Sztandarowe)e
124.
2019-10-05
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy: - Uroczystość patriotyczna, XV - Zaduszki Narodowe na Matysce, udział wzięli członkowie O.G.Ż. Poczet Sztandarowy i grupa " Beskidzcy Harnasie"
125.
2019-10-19
( Współorganizator )
Miedzybrodzie-Żywieckie: -- Msza Św. i uroczystość pasterska, "Łosod"
126.
2019-10-19
( Uczestnictwo )
Wieprz: -- Obchody 35-rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
127.
2019-10-19
( Uczestnictwo )
Żywiec: -- Msza Św. w intencji Kapłanów Niezłomnych
128.
2019-10-20
( Uczestnictwo )
Rychwałd: -- msza Św. w Oprawie Góralskiej
129.
2019-10-20
( Uczestnictwo )
Sopotnia Mała: -- Odpust Parafialny ku czci Św. Jana Pawła II.
130.
2019-10-25
( Uczestnictwo )
Nowy Targ: -- konferencja naukowa, "Góralska Droga Jana Pawła II"
131.
2019-10-28
( Uczestnictwo )
Ciecina: -- Pogrzeb ś.p. Karola Talika Ojca Aleksandra, członka O.G.Ż.
132.
2019-11-01
( Uczestnictwo )
Czechowice - Dziedzice: -- Drugi dzień obchodów 72-rocznicy śmierci Henryka Flame w kościele pod wyzwaniem Św. Andrzeja Boboli i wykład historyczny z działalności Żołnierzy niezłomnych wygłoszony przez pracownika I.P.N. Bogdana Ścibuta.
133.
2019-11-01
( Uczestnictwo )
Czechowice - Dziedzice: -- Drugi dzień poświęcony pamięci Henrykowi Flame rozpoczęto mszą Św. w kosciele pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli po której wykład na temat działalnosci Dowódcy zgrupowania i jego Żołnierzy wygłosił pracownik I.P.N. dr. Stanisław Ścibut.
134.
2019-11-02
( Organizator )
Cisiec: -- Msza Św. w Kościele parafialnym i III-spotkanie "Grupy Tematycznej" w salce katechetycznej na starej Plebanii.
135.
2019-11-07
( Organizator )
Cisiec: -- II spotkanie grupy "Tematycznej"
136.
2019-11-08
( Uczestnictwo )
Radziechowy: -- Uroczystość poświęcona uczczeniu "Pamięci Góralek i Górali" poległych w walce o wolność Ojczyzny.
137.
2019-11-09
( Uczestnictwo )
Nickulina - Rajcza: -- Msza Św. i uroczystość myśliwska "Hubertus", Koła Łowieckiego "Głuszec" z Rajczy
138.
2019-11-10
( Uczestnictwo )
Kęty: -- Inauguracja działalności Bractwa Św. Jana z Kęt, z uczestnictwem J. Exc. ks. Biskupa Romana Pindla, ordynariusza Diecezji Bielsko Żywieckiej.
139.
2019-11-10
( Uczestnictwo )
Rajcza: -- Prelekcja kol. Władysława Motyki na temat "Wkład Żywiecczyzny i Z. P. w Czyn Niepodległościowy"
140.
2019-11-10
( Uczestnictwo )
Milówka: -- Koncert patriotyczny i konkurs na opowiadanie gwarowe.
141.
2019-11-11
( Uczestnictwo )
Milówka - Ciecina - Międzybrodzie Żywieckie: -- Uroczyste obchody 101-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
142.
2019-11-15
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Radziechowy: -- Poczet Szt. na mszy Św. kończącej Wizytację kanoniczną J. Exc. ks. bpa. Ordynariusza Romana Pindla
143.
2019-11-16
( Uczestnictwo )
Węg - Górka: -- XXIII Hołdymas Góralski.
144.
2019-11-17
( Uczestnictwo )
Łącko: -- Rekolekcje Góralskie
145.
2019-11-17
( Uczestnictwo )
Rychwałd: -- msza Św. w Oprawie Góralskiej
146.
2019-11-23
( Uczestnictwo )
Zakopane: -- Pogrzeb ś. p. Franciszka Bachledy Księdzularza.
147.
2019-11-24
( Uczestnictwo )
Kraków: -- Uroczyste Obchody Narodowego Święta Węgier
148.
2019-11-24
( Uczestnictwo )
Kraków: -- Uroczyste Obchody III-rocznicy Intronizacji J. Chr. na Króla Polski.
149.
2019-11-24
( Uczestnictwo )
Bukowina Tatrzańska: -- koncert muzykancki "Dziadońcyne Granie" zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia działalnosci Z. P.
150.
2019-11-24
( Uczestnictwo )
Rycerka Dolna: -- Msza Św. jubileuszowa w 20-rocznicę konsekracji Kaplicy
151.
2019-11-24
( Uczestnictwo )
Wieprz: -- Koncert Laureatów Konkursu Gawędziarzy i Muzykantów ludowych
152.
2019-11-25
( Uczestnictwo )
Rajcza: -- Msza Św. w intencji ś. p. plut. Mieczysława Inglota, ps. "Odważny" Zołnierza N.S.Z. Zabitego przez utrwalaczy władzy ludowej .Z.zabitego
153.
2019-11-26
( Uczestnictwo )
Katowice: -- Konferencja na temat " Pasterstwo jako źródło kultury górali beskidzkich"
154.
2019-11-29
( Uczestnictwo )
Zwardoń: -- Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej dowódcy pododdziału Stanisławowi Kopikowi ps. "Zemsta" i jego Żołnierzom Niezłomnym, ze zgrupowania Majora Henryka Flame ps. "Bartek"
155.
2019-11-30
( Uczestnictwo )
Czechowice - Dziedzice: -- Obchody 72-rocznicy śmierci majora Henryka Flame, ps. "Bartek" w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny i przy grobie na cmentarzu
156.
2019-12-01
( Uczestnictwo )
Czechowice - Dziedzice: -- II - gi dzień obchodów 72 rocznicy śmierci, majora H. Flame. Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli, po niej wykład pracownika I.P.N. dr Bogdana Ścibuta.
157.
2019-12-02
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Cisiec: -- III-cie spotkanie Grupy tematycznej. Msza Św. Kościele Parafialnym i pogadanka na temat powstania "Starego Testamentu", Na przestrzeni dziejów Narodu Wybranego.
158.
2019-12-08
( Uczestnictwo )
Zakopane: -- Uroczyste Obchody jubileuszowe, 115-lat powstania Związku Górali i obchody 100-lecia działalności Z. P. w Polsce. Odznaczenie przez Prezydenta R.P. srebrnym Krzyżem za działalność na rzecz promowania Kultury Góralskiej Jadzi Jurasz.
159.
2019-12-16
( Uczestnictwo )
Katowice: -- Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia na Kopalni Wujek.
160.
2019-12-18
( Uczestnictwo )
Rycerka Górna: -- Pogrzeb ś.p. Marii Zoń, Matki Jana Zonia.
161.
2019-12-24
( Uczestnictwo )
Milówka: -- Udział pocztu Sztandarowego O.G.Ż. na mszy Św. "Pasterka"
162.
2019-12-24
( Uczestnictwo )
Cisiec: -- "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.
163.
2019-12-24
( Uczestnictwo )
Cięcina: -- "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.
164.
2019-12-24
( Uczestnictwo )
Kamesznica: - "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.
165.
2019-12-31
( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
Kamesznica: -- W ramach pielęgnowania zwyczajów noworocznych, Kolędowanie po domach "Dziadów Noworocznych".
166.
2019-12-31
( Organizator )
Cisiec: -- W ramach pielęgnowania zwyczajów noworocznych, kolędowanie Dziadów Noworocznych zorganizowane przez członków O.G.Ż z Ciśca.
 
Imprezy i wydarzenia organizowane przez Oddział oraz imprezy w których oddział uczestniczył ( kulturalne, sportowe, inne )


Lp.  Data  Nazwa imprezy/wydarzenia  Organizator

1.    2019-01-02  Kraków - Uroczystości Pogrzebowe Ks. bpa. T. Pieronka  ( Uczestnictwo )
2.    2019-01-03  Kraków - Pogrzeb ś.p. Ks. bpa. T Pieronka  ( Uczestnictwo )
3.    2019-01-06  Nowy Targ - Opłatek Z.P. Oddziału N.T.  ( Uczestnictwo )
4.    2019-01-13  Szczawnica - Opłatek Z.P. Górali Pienińskich  ( Uczestnictwo )
5.    2019-01-13  Mysłowice - Opłatek Bractwa Pielgrzymkowego  ( Uczestnictwo )
6.    2019-01-19  Cisiec - Opłatek Stowarzyszenia Rodzin N.S.Z.  ( Uczestnictwo )
7.    2019-01-20  Rychwałd - Msza Św. w oprawie Góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
8.    2019-01-20  Maruszyna - Opłatek Zarządu Gł. Związku Podhalan  ( Uczestnictwo )
9.    2019-01-27  Ślemień - Opłatek Z.P. Oddział Górali Żywieckich  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
10.    2019-02-02  Maków Podhalański - Opłatek Z.P. Oddziału Gór. Babiogórskich.  ( Uczestnictwo )
11.    2019-02-16  Warszawa - Pogrzeb ś.p. Jana Olszewskiego  ( Uczestnictwo )
12.    2019-02-17  Rychwałd - Msza Św. w oprawie Góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
13.    2019-02-23  Kamesznica - Utworzenie Inspektoratu WiN Beskidy, Msza Święta.  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
14.    2019-03-01  Żywiec - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych  ( Uczestnictwo )
15.    2019-03-01  Milówka - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych  ( Organizator )
16.    2019-03-01  Kamesznica - Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych  ( Organizator )
17.    2019-03-01  Bielsko-Biała - Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych i udział we mszy Św.  ( Uczestnictwo )
18.    2019-03-03  Żywiec - Bieg Wilczym Tropem, uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych  ( Uczestnictwo )
19.    2019-03-03  Zakopane - Uroczyste Obchody 100-lecia Związku Podhalan  ( Uczestnictwo )
20.    2019-03-14  Budapeszt - 14 i 15 Uroczyste Obchody Rocznicy Powstania Węgierskiego  ( Uczestnictwo )
21.    2019-03-17  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
22.    2019-03-17  Cisiec - Pogrzeb ś.p. Genowefy Węglarz  ( Uczestnictwo )
23.    2019-03-19  Kamesznica - Konkurs na wykonanie Piszczałki Wielkopostnej  ( Organizator )
24.    2019-03-20  Węg.-Górka - VII-me Dyktando Gwarowe im. Renaty Madejczyk  ( Współorganizator )
25.    2019-03-21  Zakopane - Uroczyste Pos. Zarządu Głównego z udziałem Prezydenta R.P. Andrzeja Dudy  ( Uczestnictwo )
26.    2019-03-22  Kielce - 22 i 23 Obchody Dni Przyjaźni Polsko Węgierskiej z udziałem Prezydentów Polski i Węgier  ( Uczestnictwo )
27.    2019-03-24  Warszawa - Marsz w Obronie Życia   ( Uczestnictwo )
28.    2019-04-02  HALA BORACZA 14 Ogólnopolskie Ognisko Papieskie  ( Uczestnictwo )
29.    2019-04-08  Cieszyn - Msza Św. w intencji 97 rocznicy urodzin i odsłonięcie pomnika Żołnierza Niezłomnego Jana Filarego pseud. Lisek  ( Uczestnictwo )
30.    2019-04-10  Żywiec - Konkatedra, Msza Św. w intencji ofiar, w 9 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej  ( Uczestnictwo )
31.    2019-04-13  Radziechowy - Rekolekcje dla członków O.G.Ż i Droga Krzyżowa na Matyskę  ( Organizator )
32.    2019-04-20  Kamesznica, Cisiec, Międzybrodzie-Bialskie - Msze Św. Rezurekcyjne  ( Uczestnictwo )
33.    2019-04-20  Radziechowy - Niesienie Baldachimu w procesji Rezurekcyjnej  ( Uczestnictwo )
34.    2019-04-21  Milówka, Cięcina, Wieprz, Międzybr-Żywieckie-Msze Św. Rezurekcyjne  ( Uczestnictwo )
35.    2019-04-27  Międzybrodzie-Żywieckie - Redyk u Gienka Kantyki  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
36.    2019-04-27  Licheń - Pielgrzymka Ludzi Pracy  ( Uczestnictwo )
37.    2019-04-27  Koniaków-Rupieńka - VI rajd Jerzego Kukuczki  ( Uczestnictwo )
38.    2019-04-28  Szaflary - Święcone Zarządu Głównego  ( Uczestnictwo )
39.    2019-05-01  Wieprz - Uroczyste wprowadzenie Relikwii Błogosławionego J. Popiełuszki do kościoła parafialnego  ( Uczestnictwo )
40.    2019-05-01  Brenna - Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Związku Podhalan w Polsce  ( Uczestnictwo )
41.    2019-05-03  Rajcza - Obchody Święta uchwalenia Konstytucji 3-Maja, modlitwa przy grobach Legionistów.  ( Uczestnictwo )
42.    2019-05-03  Cięcina - Msza Św. patriotyczna w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja.  ( Uczestnictwo )
43.    2019-05-03  Wisła - Msza Św. patriotyczna, z okazji przemarszu Oddziału Bartka w Święto uchwalenia Konstytucji 3-Maja w Wiśle.  ( Uczestnictwo )
44.    2019-05-03  Milówka - uroczyste obchody 228-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja, w Święto M.B. Królowej Polski.  ( Uczestnictwo )
45.    2019-05-05  Radziechowy - Uczestnictwo w uroczystej Mszy Św. ku czci św Floriana  ( Uczestnictwo )
46.    2019-05-05  Międzybrodzie - Żywieckie, -- Msza Św. ku czci św. Floriana, uczestniczył Poczet Sztandarowy i członkowie O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
47.    2019-05-08  Marsz w Warszawie przeciw ustawie 447 przyjętej przez Senat U.S.A.  ( Uczestnictwo )
48.    2019-05-12  Kamesznica - Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Ks. Prob. Stanisława Joneczko.  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
49.    2019-05-12  Przybędza - Uroczystość pasterska Redyk  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
50.    2019-05-13  Radziechowy- Nabożeństwo Fatimskie w oprawie góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
51.    2019-05-13  Juszczyna - Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa Ks. Kazimierza Buby.  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
52.    2019-05-14  Wieprz - Pogrzeb ś.p. Katarzyny Tomiczek matki Doroty i Krzysztofa Tomiczków  ( Uczestnictwo )
53.    2019-05-17  Ludźmierz - Obchody 5-rocznicy śmierci Ks. Kap. Z.P w Polsce Tadeusza Juhasa  ( Uczestnictwo )
54.    2019-05-18  Rajcza - Bendoszka - XI Rajd Szlakami Papieskimi w Worku Raczańskim  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
55.    2019-05-19  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
56.    2019-05-19  Radziechowy - Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa Ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa   ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
57.    2019-05-24  Udział naszych członków w pielgrzymce mężczyzn do M.B. Piekarskiej  ( Uczestnictwo )
58.    2019-05-25  Cisiec - Pogrzeb ś.p. Tadeusza Misiarza, cłonka O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
59.    2019-05-26  Odpust parafialny w Juszczynie ku czci Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
60.    2019-05-30  Posiady Patriotyczne- Gminna Biblioteka Publiczna w Milówce "Legioniści na Żywiecczyźnie"  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
61.    2019-06-01  Sidźina - Uroczyste poświęcenie Sztandaru O.G.Ż. Z.P. ,,Skoroszyce" oraz Święto Góralskie.  ( Uczestnictwo )
62.    2019-06-01  Szczyrk - Poświęcenie Flagi Narodowej podarowanej przez Prezydenta Polski P. Andrzeja Dudę głównemu komendantowi WiN Pułkownikowi Andrzejowi Mroczkowskiemui   ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
63.    2019-06-02  Radziechowy-Kopiec - Udział we mszy Św. Góralskiej  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
64.    2019-06-05  Stary Grotków - Poświęcenie pomnika zamordowanym Żołnierzom N.S.Z. ze zgrupowania Bartka  ( Uczestnictwo )
65.    2019-06-09  Maków Podhalański - Jubileusz 40-lecia koronacji M.B. Makowskiej przez Ojca Św. Jana Pawła II na Krakowskich Błoniach w 1971r.  ( Uczestnictwo )
66.    2019-06-09  Kraków - Obchody 89-rocznicy urodzin pułkownika R. Kuklińskiego i przysięga wstępujących do organizacji "Młodych Strzelców"  ( Uczestnictwo )
67.    2019-06-09  Żywiec - Udział członków naszego Oddziału w Marszu za Życiem  ( Uczestnictwo )
68.    2019-06-14  Ludźmierz - Posiedzenie Zarządu Głównego  ( Uczestnictwo )
69.    2019-06-16  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Uczestnictwo )
70.    2019-06-18  Rajcza - Pogrzeb ś.p. Genowefy Krzepiny, członka O. G. Ż. Związku Podhalan  ( Uczestnictwo )
71.    2019-06-20  Kamesznica, Cięcina, Radziechowy, Wieprz - Uczestnictwo Pocztów Sztandarowych w uroczystościach święta Bożego Ciała.  ( Uczestnictwo )
72.    2019-06-21  Brzuśnik-Wieprz -- Procesja oktawy Bożego Ciała z Brzuśnika do Wieprza   ( Uczestnictwo )
73.    2019-06-23  Żywiec - Uroczystość Oddziału Górali Żywieckich w ramach obchodów 100-lecia Z.P.  ( Organizator )
74.    2019-06-28  Cisiec - Odpust w Małym Ciścu  ( Uczestnictwo )
75.    2019-06-29  Radziechowy - Odpust parafialny ku czci Św. Piotra i Pawła  ( Współorganizator )
76.    2019-06-30  Rajcza - Uroczyste obchody 350-rocznicy podarowania Obrazu Madonny Częstochowskiej przez Króla Jana Kazimierza Góralom Rajczańskim  ( Współorganizator )
77.    2019-06-30  Sopotnia Mała - Odpust Parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
78.    2019-07-13  Ujsoły - Uczestnictwo w "Hubertusie" uroczystości Koła Łowieckiego "Głuszec" z Rajczy.  ( Uczestnictwo )
79.    2019-07-13  Międzybrodzie Żywieckie - Nabożeństwo Fatimskie.  ( Współorganizator )
80.    2019-07-14  Zakopane - Uroczyste zawierzenie Z.P. opiece M.B. Fatimskiej oraz poświęcenie Sztandaru Oddziału zakopane-Krzeptówki.  ( Uczestnictwo )
81.    2019-07-14  Kamesznica - Odpust Parafialny ku czci M.B. Szkaplerznej   ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
82.    2019-07-16  Radziechowy - Pogrzeb ś.p. Zofii Lizak, mamy Stanisława Lizaka  ( Uczestnictwo )
83.    2019-07-21  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Uczestnictwo )
84.    2019-07-21  Miedzybrodzie - Bialskie - Odpust ku czci, św. Marii Magdaleny  ( Uczestnictwo )
85.    2019-07-27  Cisiecka Barania - Odpust ku czci M. B. Anielskiej i św. Andrzeja Boboli.  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
86.    2019-07-28  Skomielna Czarna - Poświęcenie Kaplicy  ( Uczestnictwo )
87.    2019-08-01  Radziechowy - Msza Św. Pogrzebowa za duszę ś.p. ks. Kan. Zbigniewa Szychowskiego  ( Uczestnictwo )
88.    2019-08-01  Bielsko- Biała: - uroczyste obchody 75- rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego  ( Uczestnictwo )
89.    2019-08-02  Radziechowy: - Pogrzeb ks. Kan. Zbigniewa Szychowskiego  ( Uczestnictwo )
90.    2019-08-04  Nowy Targ: - Uroczysty, 50- nadzwyczajny Zjazd Związku Podhalan  ( Uczestnictwo )
91.    2019-08-10  Kalna: - Uroczyste obchody 5-rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla  ( Uczestnictwo )
92.    2019-08-11  Praszka koło Wielunia: - Uroczystości Maryjne i 15-rocznica poświęcenia Kalwarii   ( Uczestnictwo )
93.    2019-08-13  Rychwałd: - Góralska Fatimka u M. B. Rychwałdzkiej, Gaździny Żywiecczyzny  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
94.    2019-08-14  Mysłowice: - Uroczyste obchody 100-lecia wybuchu I-Powstania Śląskiego  ( Uczestnictwo )
95.    2019-08-15  Milówka: - Odpust ku Czci Wniebowzięcia Najświędszej M. P.  ( Uczestnictwo )
96.    2019-08-18  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Uczestnictwo )
97.    2019-08-18  Pewel Wielka: - Odpust ku czci św. Masymiliana Marii Kolbego  ( Uczestnictwo )
98.    2019-08-18  Soblówka: - Uroczystości Religijno-Kulturalne, poświęcenie krzyży, Polskiego i Słowackiego  ( Uczestnictwo )
99.    2019-08-18  Cisiec: - Odpust ku czci św. Ojca Maksymilijana Marii Kolbego  ( Uczestnictwo )
100.    2019-08-24  Kamesznica: - Udział we Mszy Św. na rozpoczęcie "Kamesznickich Dni Trzeźwości"  ( Uczestnictwo )
101.    2019-08-24  Jaworzynka-Trzycatek: - Udział O.G.Ż w Nabożeństwie Ekumenicznym na Trójstyku  ( Uczestnictwo )
102.    2019-08-24  Kraków: - Udział grupy rekonstrukcyjnej O. G. Ż. "Beskidzcy Harnasie" 24. i 25. 08. w uroczystościach V-Zjazdu Karpackiego  ( Uczestnictwo )
103.    2019-08-25  Kraków: - Udział dwóch Pocztów Sztandarowych i członków O.G.Ż. na zakończenie V-Zjazdu Karpackiego  ( Uczestnictwo )
104.    2019-08-25  Kamesznica: - Odpust ku czci M. B. Królowej Świata w Kamesznicy Górnej  ( Uczestnictwo )
105.    2019-08-25  Cięcina: - Odpust ku czci M.B. Częstochowskiej na Butorzonce  ( Uczestnictwo )
106.    2019-08-29  Skoczów: - Poczet Sztandarowy na obchodach 70-rocznicy śmierci gen. Franciszka Ksawerego Latinika  ( Uczestnictwo )
107.    2019-09-01  Ludźmierz: - Udział Pocztu Sztandarowego O.G.Ż. na Dożynkach Podhalańskich.  ( Uczestnictwo )
108.    2019-09-01  Węg - Górka: - Udział Pocztu Sztandarowego na Obchodach 80-rocznicy Obrony Węg-Górki  ( Uczestnictwo )
109.    2019-09-01  Kamesznica: - Poczet Sztandarowy na Mszy Św. kończącej uroczystość regionalną "Pasterska Jesień"  ( Uczestnictwo )
110.    2019-09-01  Cieszyn: - Uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Melchijora Grodzieckiego do kościoła parafialnego (obecność Pocztu Sztandarowego)  ( Uczestnictwo )
111.    2019-09-03  Kamesznica: - Obchody 76- rocznicy powieszenia przez Niemców 10-ciu partyzantów A.K. (Poczet Sztandarowy))  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
112.    2019-09-08  Austria - Kalemberg: - Delegacja O.G.Ż. na dożynkach   ( Uczestnictwo )
113.    2019-09-14  Radziechowy: - Dożynki Parafialne, (obecność Pocztu Sztandarowego)  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
114.    2019-09-14  Radziechowy: - Ogólnopolska Modlitwa Polaków Pod Krzyżem (Poczet Sztandarowy)  ( Uczestnictwo )
115.    2019-09-14  Stary Grodków: - Obchody mordu na Żołnierzach Niezłomnych ze zgrupowania H.Flame, Bartka (obecny Poczet Sztandarowy)  ( Uczestnictwo )
116.    2019-09-14  Milówka: - Uroczyste Obchody 130- rocznicy Powstania O.S.P.(obecny Poczet Sztandarowy)  ( Uczestnictwo )
117.    2019-09-15  Rychwałd - Msza Św. w Oprawie Góralskiej (obecny Poczet Sztandarowy)  ( Uczestnictwo )
118.    2019-09-15  Kamesznica: - Odpust ku czci M.B. Zwycięskiej i Dożynki Parafialne. (udział dwóch pocztów Sztandarowych)  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
119.    2019-09-19  Kamesznica: - Pogrzeb ś.p. Ireny Matusznej mamy Ani Matusznej  ( Uczestnictwo )
120.    2019-09-22  Ostrawa: - Dożynki po Czesku, (dwa Poczty Sztandarowe)  ( Uczestnictwo )
121.    2019-09-22  Kuźnica Białostocka: - Delegacja O.G.Ż. w poczcie Sztandarowym Z.G. Z.P. na 99. rocznicy Bitwynad Niemnem  ( Uczestnictwo )
122.    2019-09-29  Wieprz: - Udzielenie Sakramentu Bierzmowania przez Ex. ks. Biskupa Romana Pindla (obecność Pocztu Sztandarowego)  ( Uczestnictwo )
123.    2019-10-02  Rajcza: - XV - pielgrzymka O.G.Ż. do M.B. Kazimierzowskiej, Nabożeństwo Fatimskie ( wystawione 4-Poczty Sztandarowe)e  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
124.    2019-10-05  Radziechowy: - Uroczystość patriotyczna, XV - Zaduszki Narodowe na Matysce, udział wzięli członkowie O.G.Ż. Poczet Sztandarowy i grupa " Beskidzcy Harnasie"  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
125.    2019-10-19  Miedzybrodzie-Żywieckie: -- Msza Św. i uroczystość pasterska, "Łosod"  ( Współorganizator )
126.    2019-10-19  Wieprz: -- Obchody 35-rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  ( Uczestnictwo )
127.    2019-10-19  Żywiec: -- Msza Św. w intencji Kapłanów Niezłomnych  ( Uczestnictwo )
128.    2019-10-20  Rychwałd: -- msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Uczestnictwo )
129.    2019-10-20  Sopotnia Mała: -- Odpust Parafialny ku czci Św. Jana Pawła II.  ( Uczestnictwo )
130.    2019-10-25  Nowy Targ: -- konferencja naukowa, "Góralska Droga Jana Pawła II"  ( Uczestnictwo )
131.    2019-10-28  Ciecina: -- Pogrzeb ś.p. Karola Talika Ojca Aleksandra, członka O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
132.    2019-11-01  Czechowice - Dziedzice: -- Drugi dzień obchodów 72-rocznicy śmierci Henryka Flame w kościele pod wyzwaniem Św. Andrzeja Boboli i wykład historyczny z działalności Żołnierzy niezłomnych wygłoszony przez pracownika I.P.N. Bogdana Ścibuta.   ( Uczestnictwo )
133.    2019-11-01  Czechowice - Dziedzice: -- Drugi dzień poświęcony pamięci Henrykowi Flame rozpoczęto mszą Św. w kosciele pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli po której wykład na temat działalnosci Dowódcy zgrupowania i jego Żołnierzy wygłosił pracownik I.P.N. dr. Stanisław Ścibut.   ( Uczestnictwo )
134.    2019-11-02  Cisiec: -- Msza Św. w Kościele parafialnym i III-spotkanie "Grupy Tematycznej" w salce katechetycznej na starej Plebanii.  ( Organizator )
135.    2019-11-07  Cisiec: -- II spotkanie grupy "Tematycznej"   ( Organizator )
136.    2019-11-08  Radziechowy: -- Uroczystość poświęcona uczczeniu "Pamięci Góralek i Górali" poległych w walce o wolność Ojczyzny.  ( Uczestnictwo )
137.    2019-11-09  Nickulina - Rajcza: -- Msza Św. i uroczystość myśliwska "Hubertus", Koła Łowieckiego "Głuszec" z Rajczy  ( Uczestnictwo )
138.    2019-11-10  Kęty: -- Inauguracja działalności Bractwa Św. Jana z Kęt, z uczestnictwem J. Exc. ks. Biskupa Romana Pindla, ordynariusza Diecezji Bielsko Żywieckiej.  ( Uczestnictwo )
139.    2019-11-10  Rajcza: -- Prelekcja kol. Władysława Motyki na temat "Wkład Żywiecczyzny i Z. P. w Czyn Niepodległościowy"  ( Uczestnictwo )
140.    2019-11-10  Milówka: -- Koncert patriotyczny i konkurs na opowiadanie gwarowe.  ( Uczestnictwo )
141.    2019-11-11  Milówka - Ciecina - Międzybrodzie Żywieckie: -- Uroczyste obchody 101-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości   ( Uczestnictwo )
142.    2019-11-15  Radziechowy: -- Poczet Szt. na mszy Św. kończącej Wizytację kanoniczną J. Exc. ks. bpa. Ordynariusza Romana Pindla  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
143.    2019-11-16  Węg - Górka: -- XXIII Hołdymas Góralski.   ( Uczestnictwo )
144.    2019-11-17  Łącko: -- Rekolekcje Góralskie  ( Uczestnictwo )
145.    2019-11-17  Rychwałd: -- msza Św. w Oprawie Góralskiej  ( Uczestnictwo )
146.    2019-11-23  Zakopane: -- Pogrzeb ś. p. Franciszka Bachledy Księdzularza.  ( Uczestnictwo )
147.    2019-11-24  Kraków: -- Uroczyste Obchody Narodowego Święta Węgier  ( Uczestnictwo )
148.    2019-11-24  Kraków: -- Uroczyste Obchody III-rocznicy Intronizacji J. Chr. na Króla Polski.  ( Uczestnictwo )
149.    2019-11-24  Bukowina Tatrzańska: -- koncert muzykancki "Dziadońcyne Granie" zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia działalnosci Z. P.  ( Uczestnictwo )
150.    2019-11-24  Rycerka Dolna: -- Msza Św. jubileuszowa w 20-rocznicę konsekracji Kaplicy  ( Uczestnictwo )
151.    2019-11-24  Wieprz: -- Koncert Laureatów Konkursu Gawędziarzy i Muzykantów ludowych  ( Uczestnictwo )
152.    2019-11-25  Rajcza: -- Msza Św. w intencji ś. p. plut. Mieczysława Inglota, ps. "Odważny" Zołnierza N.S.Z. Zabitego przez utrwalaczy władzy ludowej .Z.zabitego   ( Uczestnictwo )
153.    2019-11-26  Katowice: -- Konferencja na temat " Pasterstwo jako źródło kultury górali beskidzkich"  ( Uczestnictwo )
154.    2019-11-29  Zwardoń: -- Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej dowódcy pododdziału Stanisławowi Kopikowi ps. "Zemsta" i jego Żołnierzom Niezłomnym, ze zgrupowania Majora Henryka Flame ps. "Bartek"   ( Uczestnictwo )
155.    2019-11-30  Czechowice - Dziedzice: -- Obchody 72-rocznicy śmierci majora Henryka Flame, ps. "Bartek" w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny i przy grobie na cmentarzu  ( Uczestnictwo )
156.    2019-12-01  Czechowice - Dziedzice: -- II - gi dzień obchodów 72 rocznicy śmierci, majora H. Flame. Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli, po niej wykład pracownika I.P.N. dr Bogdana Ścibuta.  ( Uczestnictwo )
157.    2019-12-02  Cisiec: -- III-cie spotkanie Grupy tematycznej. Msza Św. Kościele Parafialnym i pogadanka na temat powstania "Starego Testamentu", Na przestrzeni dziejów Narodu Wybranego.  ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
158.    2019-12-08  Zakopane: -- Uroczyste Obchody jubileuszowe, 115-lat powstania Związku Górali i obchody 100-lecia działalności Z. P. w Polsce. Odznaczenie przez Prezydenta R.P. srebrnym Krzyżem za działalność na rzecz promowania Kultury Góralskiej Jadzi Jurasz.  ( Uczestnictwo )
159.    2019-12-16  Katowice: -- Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia na Kopalni Wujek.  ( Uczestnictwo )
160.    2019-12-18  Rycerka Górna: -- Pogrzeb ś.p. Marii Zoń, Matki Jana Zonia.  ( Uczestnictwo )
161.    2019-12-24  Milówka: -- Udział pocztu Sztandarowego O.G.Ż. na mszy Św. "Pasterka"  ( Uczestnictwo )
162.    2019-12-24  Cisiec: -- "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
163.    2019-12-24  Cięcina: -- "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
164.    2019-12-24  Kamesznica: - "Pasterka" msza Św. z udziałem Pocztu Sztandarowego O.G.Ż.  ( Uczestnictwo )
165.    2019-12-31  Kamesznica: -- W ramach pielęgnowania zwyczajów noworocznych, Kolędowanie po domach "Dziadów Noworocznych".   ( Współorganizator ) ( Uczestnictwo )
166.    2019-12-31  Cisiec: -- W ramach pielęgnowania zwyczajów noworocznych, kolędowanie Dziadów Noworocznych zorganizowane przez członków O.G.Ż z Ciśca.  ( Organizator )